Zhuštění vlasů

Zhuštění vlasů je častým požadavkem žen, které trpí řídnutím a vypadáváním vlasů. Pokud nám délka vlasů vyhovuje, není nutno vlasy hned prodlužovat, ale stačí je zhustit několika pramínky. Tento způsob je navíc ekonomičtější než prodloužení vlasů, neboť cena zhušťování vlasů je příznivější než cena prodlužování vlasů.

Jak to funguje?

Zhuštění vlasů

Zhuštění vlasů

Zhuštění vlasů se provádí podobně jako prodloužení vlasů, je však jednodušší v tom, že je zapotřebí méně pramínků. Oproti 100 – 150 jich stačí pouze několik desítek (zpravidla max. 100).  Provádí se na stejném principu jako metody prodlužování vlasů. Je určena k tomu, aby dodala vlasům na objemu pomocí pramínků z přírodních vlasů a rovnoměrně je zahustila.

V každém salonu, kde provádějí prodlužování vlasů se rovněž můžete domluvit na jejich zhuštění.

Metody zhušťování vlasů

Můžete si vybrat, které metodě dáte přednost:

Metody zhuštění vlasů

Metody zhuštění vlasů

  • zhušťování či prodlužování vlasů keratinem: tato nejrozšířenější metoda provádí napojení vlasů pomocí spoje z keratinu, což je látka přirozená pro naše vlasy. Keratin na konci falešného pramínku se rozehřeje kleštičkami a připojí k pramínku našich vlasů. Ty mohou díky keratinu přirozeně dýchat a metoda je tak považována za šetrnou. Prodlužování vlasů keratinem má životnost přibližně šest měsíců a poté se napojené vlasy musejí posunout.
  • metoda micro ring: vlasy se napojí za studena pomocí miniaturního kovového kroužku, který stlačí, aby držel na vlasech.
  • metoda clip-in: tato metoda je vhodná pro občasné domácí použití. Pramínky mají na koncích malé sponky, pomocí kterých je připevníme k našim vlasům.

Zhuštění vlasů cena

Zhuštění vlasů vyjde levněji než prodlužování vlasů, protože potřebujeme méně pramínků, které jsou zpravidla kratší. V některých salonech se platí pramínky po kusech. Cena tedy roste s množstvím, ale i s délkou a kvalitou vlasů. Stejně jako při prodloužení vlasů, ani jejich zhušťování není nejlevnější. Cena za pramínek se pohybuje od 50 do 200,- Kč. Určitě tedy počítejte s několikatisícovou investicí.

Péče o zhuštěné vlasy

Péče o zhuštěné vlasy je totožná s péčí o prodloužené vlasy. Je třeba je pravidelně obnovovat – tedy posouvat spoje blíže k hlavě poté, co nám vlasy odrostou. Pokud odrostou příliš, zatrhávali bychom za ně hřebenem. Na vlasy používejte speciální hřeben, který vám jistě doporučí ve specializovaném kadeřnictví.

2 Comments

  1. zhuštění vlasů
    • Lenka