Prodlužování vlasů keratinem

Prodlužování vlasů keratinem je nejoblíbenější a nejrozšířenější metodou. Používaný keratin je uměle vytvořená látka napodobující bílkovinu, která tvoří naše vlasy. Tato látka je nanesena na koncích pramínků, které se roztaví teplem a spojí s přírodními vlasy. Nově byla ale vyvinuta metoda prodlužování vlasů keratinem za studena, která je obzvlášť šetrná k vlasům. Keratinová metoda je také vhodná pro zhuštění vlasů

Proč keratin?

Keratin je bílkovina, která je hlavním stavebním kamenem našich vlasů i nehtů. Vědcům se podařilo vyvinout umělou variantu keratinupolymerní sloučeninu a ta se právě používá v této metodě prodlužování vlasů. Použití keratinu oproti jiným pojidlům je výhodné v tom, že díky jeho podobnosti s vlasy, dovolí našim vlasům dýchat a neničí je.

Prodlužování vlasů keratinem za tepla

Prodlužování vlasů keratinem

Prodlužování vlasů keratinem

Keratin používaný při prodlužování vlasů je polymerní sloučenina velmi podobná bílkovině, která tvoří naše vlasy. Je nanesen v malé vrstvě na konci každého falešného pramínku. Tento pramínek se přiloží k pramínku vlastních vlasů a pomocí speciálních kleštiček, které jsou rozehřáté a teplem se oba pramínky vlasů spojí. Teplota kleštiček je shodná s teplotou žehličky na vlasy.

Prodlužování vlasů keratinem za studena

Tato metoda je na trhu nová a byla vyvinuta, aby byla ještě šetrnější k vlasům. Funguje na principu ultrazvuku, který rozehřívá pouze keratin a nikoliv naše vlasy. Jinak je aplikace stejná jako o metody za tepla. Keratin za studena ovšem ocení především zákaznice s jemnými vlasy a ty, kterým nevadí si o něco připlatit.

Cena prodloužení vlasů keratinem

Cena prodlužování vlasů závisí především na délce a kvalitě připevňovaných vlasů. Prodloužení vlasů evropskými vlasy v délce 50cm vyjde přibližně na 18 000,-Kč metodou keratin za tepla.

Péče o prodloužené vlasy

Péče o prodloužené vlasy je důležitá, aby nám vydržely co nejdéle. V salonu vám jistě nabídnou k zakoupení speciální hřeben na prodloužené vlasy, který zabrání zavadění o spoje a vytržení vlasů. Poradí vám také, jak si vlasy správně mýt. Spoje je nutno důkladně propláchnout vodou, aby se v nich nedržel šampon.

Každé 2 – 4 měsíce je nutno přijít na posunutí prodloužených vlasů. Záleží na tom, jak rychle nám vlastní vlasy rostou, ale není dobré je nechat odrůst příliš. Spoje daleko od hlavy nevypadají hezky a můžou se také snadněji poškodit při česání apod.