Prodlužování vlasů cena

Stejně jako mnohé jiné zkrášlovací procedury bělení zubů laserem či plastické operace, ani prodlužování vlasů není nejlevnější záležitostí. Kvalitní vlasy a práce vás vyjdou na několik (i desítek) tisíc korun. Nezalekněte se ale počáteční investice neboť kvalitní vlasy pak můžete obnovovat za podstatně nižší cenu 2-3 roky. 

Co ovlivňuje cenu prodlužování vlasů?

Prodlužování vlasů cena

Prodlužování vlasů cena

Cenu ovlivňuje:

  • délka vlasů
  • druh a kvalita vlasů – evropské vlasy jsou dražší, asijské a indické vlasy jsou levnější
  • hustota vlasů aneb kolik pramínků budete potřebovat
  • metoda prodlužování vlasů

Kvalita vlasů je důležitá

Rozdíl v ceně mezi kvalitními a nekvalitními vlasy je velmi velký. Nenechte se ovšem zlákat na první pohled krásnými a levnými vlasy! Obecně totiž platí, že čím dražší a kvalitnější vlasy, tím snadnější péče a tím také vlasy déle vydrží.

  • Indické vlasy musejí být pro potřeby Evropanek chemicky upravovány, tenčeny a barveny, a proto ztrácejí na kvalitě. Takové vlasy mají větší tendenci se lámat a cuchat.
  • Asijské vlasy také nejsou nejkvalitnější. Často jsou pomíchané a chemicky upravované. Takové levné a nekvalitní vlasy mohou vydržet třeba jen pouhé 3 měsíce a snadno se cuchají.
  • Kvalitní evropské vlasy, které nejsou chemicky upravované mají životnost 2-3 roky a po tuto dobu si je můžete nechat obnovovat.

Kolik zaplatíte?

V některých salonech si účtují za pramínek, v jiných za celkové prodloužení. K prodloužení vlasů je zapotřebí 100 – 150 pramínků, přičemž jeden pramínek vyjde od 50 do 240,-Kč podle délky a kvality vlasů. Někde si připočítávají zvlášť za práci k ceně každého pramínku zhruba 15-20,-Kč.

Pro představu: Prodlužování vlasů keratinem nebo metodou bond plus evropskými vlasy délky 50 cm vyjde asi na 18 000,-Kč. Stejná procedura ale s indickými vlasy pak stojí 7500,-Kč. Pokud ovšem nechcete mít vlasy pouhých pár měsíců, vyplatí se do kvalitních vlasů investovat více, jak již bylo řečeno.

Upozornění: Vždy se informujte předem, zda je v ceně jak materiál tak práce.

Cena zhuštění vlasů

O něco ekonomičtější je zhuštění vlasů, protože potřebujete zpravidla kratší délku vlasů a také méně pramínků. Cena se pohybuje o pár tisíc korun níže než u prodloužení vlasů.

Obnovování vlasů cena

Každé prodloužené vlasy je třeba posouvat když přírodní vlasy odrostou. Obnovování vlasů je třeba podstoupit každé 2-4 měsíce. Cena obnovování vlasů je kolem 1600,-Kč a procedura trvá asi 2 hodiny.