Metody prodlužování vlasů

Existuje mnoho metod prodlužování vlasů. Některé jsou určeny k aplikaci doma, pro jiné musíme zajít do specializovaného salonu. Některé jsou velmi drahé a pracné, jiné levné a snadné. Jak si ale vybrat tu správnou metodu vhodnou právě pro vás?

Techniky prodlužování vlasů

Techniky prodlužování vlasů

Techniky prodlužování vlasů

Mezi nejpoužívanější techniky prodlužování vlasů patří:

  • :prodlužování vlasů keratinem: za tepla a nově i za studena. Je to v našich salonech nejrozšířenější a nejoblíbenější metoda. Na konci každého falešného pramínku je keratinový spoj, který se po nahřátí speciálními kleštičkami roztaví a přilne k našim přírodním vlasům. Takto prodloužené vlasy vydrží asi 6 měsíců a poté se musí spoj posunout. Použít můžeme ale stejné prameny, což je ekonomicky výhodné. Keratin tvoří základ i našich přírodních vlasů, takže po této stránce tato metoda nepoškozuje přírodní vlasy. Ty mohou dýchat i pod keratinovým spojem.
  • metoda bond plus a bellargo: pramínky jsou aplikovány pomocí plastových pojítek v různých odstínech, která se po zahřátí smrští a vytvoří tak malý spoj. Díky tomu, že jsou pojítka v mnoha odstínech, spoj je méně nápadný. Vlasové pramínky lze použít rovněž opětovně. Tato metoda není vhodná pro krátké vlasy, neboť se prameny umísťují asi 1 cm od pokožky hlavy a na ofině nebo krátkých vlasech jsou spoje vidět. Hodí se však na zhuštění vlasů.
Prodlužování vlasů metody

Prodlužování vlasů metody

  • metoda micro ring neboli flash point: Tato technika je vhodná pro jemné vlasy a pro citlivou pokožku. Provádí se totiž za studena pomocí malých kovových kroužků (v angličtině ring), který se navlékne na vlasy a kleštičkami zatlačí i s přidaným pramínkem. Je to velmi šetrná metoda a prodloužení vlasů lze provést opětovně, neboť kroužek se nechá za pomoci kleštiček opět uvolnit.
  • prodlužování vlasů pásky a sponkami clip-in: Tato metoda je nejlevnější z popsaných metod a také velmi snadná. Hodí se především pro příležitostné domácí použití, když se chceme zkrášlit pro zvláštní příležitosti. Vlasy lze opětovně sundavat a zase nasazovat.

Prodlužování vlasů PerfecTress™ Systems

Tato firma nabízí kompletní sortiment pomůcek a vlasových pramenů pro specializované salony. Od prodlužování pásky, přes micro ring po prodlužování keratinem.

Prodlužování vlasů cena

Cena prodlužování vlasů se odvíjí především od použité metody a materiálu. Protože je to dosti pracná záležitost trvající zhruba dvě hodiny, musíme připočítat i cenu za práci. Levné clip-in prameny nás vyjdou na několik set korun, avšak dlouhé vlasy po záda ve specializovaném salonu stojí přes 20 000,-Kč. Kratší pak do 10 000,-Kč.